Foukací fotbal

0
4066

Zábavná hra pro všechny věkové kategorie

Co budeme ke hře potřebovat: míček na stolní tenis, stůl, židle nebo lavička, silný výdech z plných plic, rozhodčí

Ve foukacím fotbale proti sobě hrají 2 družstva o 2-6 hráčích (záleží na velikosti stolu). Cílem hry je nasázet co nejvíce branek protihráčům pomocí foukání do pingpongového míčku. Hru si můžete zahrát naprosto kdekoliv, pokud máte k dispozici stůl a po ruce míček na stolní tenis.

Herní plocha: Ke hře vám postačí stůl různých rozměrů. Pokud plánujete mít početnější družstva, přizpůsobte tomu výběr stolu. Čím delší stůl, tím větší zábava.

Pravidla hry: Obě soupeřící družstva se posadí podél delší hrany stolu. Rozhodčí vhodí míček doprostřed stolu a hra začíná. Hráči foukají do pingpongového míčku a snaží se jej dofoukat do soupeřovy branky – brankou je celá delší hrana stolu. Pokud míček přepadne přes hranu stolu, je to gól. Povoleno je pouze foukání do míčku, žádná jiná část těla se nesmí do hry zapojit. Pokud rozhodčí uvidí dotyk ruky nebo jiné části těla, protihráči automaticky získávají bod.

Tip na závěr: Pokud chcete mít při hře větší motivaci, uspořádejte turnaj a jako hlavni cenu vyberte například bečku piva (pro táborníky nealko). 🙂

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here