Přijela tetička z Ameriky

0
8778

Kdo by neznal přímo legendární hru s názvem „Přijela tetička z Ameriky?“ Samozřejmě, že takto vzdálená příbuzná s sebou na návštěvu nepřijede s prázdnou a právě zjištění obsahu její bezedné tašky a následné zapamatování jednotlivých darů, je smyslem této hry, která prověří pamatováka dětských hlaviček. Ale pojďme to vzít pěkně popořádku. 🙂

Počet hráčů: 3+

Doba trvání: záleží na dětské fantazii a na tom, nakolik mají dobrého pamatováka

Smysl hry: Vypravěč, který by měl být spíše z řady dospělých, nebo starších dětí, vysvětlí zbývajícím hráčům pravidla. Uvede je příběhem o bohaté tetičce z Ameriky, která se rozhodla vypravit na návštěvu, do děje. Také dětem prozradí, že tetička pochází ze zámožné části rodiny a chtěla potěšit všechny děti nejedním dárkem. Děti si sednou ideálně do kruhu a vypravěč začne větou: „Přijela tetička z Ameriky a přivezla mi…“ a doplní větu o jakoukoliv věc, která mu přijde na mysl.

Další hráč sedící po vypravěčově levici znovu zopakuje celou větu „Přijela tetička z Ameriky a přivezla mi…“ a řekne nejprve věc, kterou vymyslel vypravěč – předchozí hráč a doplní ji o další položku, kterou vymyslí. Stejným stylem pokračuje i každý další hráč, který má vždy ztížené podmínky tím, že musí znovu zopakovat již všechny zmíněné dary, které tetička přivezla a znovu tento seznam doplnit o další položku.

Hru je možné hrát i několik kol, záleží jen na tom, zda děti stále baví a také, aby si byly schopné zapamatovat a zopakovat během vyprávění všechny dárky, které ostatní hráči vymyslí.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here