Velikonoční hry

0
4947

Hledání vajíček

Při této tradiční Velikonoční hře se venku hezky projdete a zabavíte. Připravíme si nabarvená vajíčka. Mohou být i čokoládová nebo s „překvapením“.

Vajíčka předem schováme na zahradě, louce, pod stromem. Nejlépe tam, abychom na děti při hledání viděly (a nestihly se nám ztratit). Dobře si zapamatujte počet a místo kam je ukryjete, aby jste nakonec také nehledali 🙂 Hledat se může samostatně, nebo utvořte skupinky. Kdo najde nejvíce vajíček, vyhrává. Při špatném počasí můžeme hrát ve větší místnosti.

Závody s vejcem

Na rovince si nakreslíme startovací a cílovou čáru. Hráči si vezmou do jedné ruky lžíci a na ní vajíčko. Druhou rukou si nemůžou pomáhat. Všichni se postaví na start a moderátor zahájí hru. Komu vejce ze lžíce spadne, vrací se zpět na start a začíná znovu. Kdo doběhne jako první (s vejcem), vyhrává.

Varianta: Na běžeckou dráhu můžeme umístit překážky, které musí soutěžící přeskakovat, obíhat…

Ťuk-ťuk

K této kře potřebujeme vařená vajíčka. Nejlépe hrajeme před tím, než se je chystáme sníst. Hrajeme ve dvojicích. Hráči drží v ruce vajíčko (špičkou k soupeři) a na povel „ťuk-ťuk“ o sebe vajíčka ťuknou. Komu vajíčko nepraskne, vyhrává.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here