Vyprávěj

0
1940

Hra, při které vznikají jedinečné příběhy

Co budeme ke hře potřebovat: fantazii, papírovou kostku se 6 obrázky dle vlastního výběru (návody na výrobu kostky naleznete na internetu, nebo si polepte papírovou kostku od kosmetiky či krému)

Při hře Vyprávěj budete tvořit příběh, ve kterém bude hrát hlavní roli šestice obrázků na papírové kostce. Záleží jen na vás, jaké obrázky zvolíte. Po každém hodu kostkou musí hráč vymyslet smysluplnou větu podle obrázku na kostce a zároveň tak, aby věta navazovala na větu vyslovenou předchozím hráčem.

Pravidla hry: Pravidlo je jen jedno – vytvořené věty na sebe musí navazovat tak, jako byste vyprávěli plynulý příběh.

Příklad: Na naší kostce máme tyto obrázky- dům, hodiny, postel, liška, hrnec, lednice. Začínající hráč hodí například DŮM a vytvoří větu „Petr pospíchal ze školy domů.“ Další hráč hodí POSTEL a složí větu „Petr se celý den ve škole těšil, až si lehne do postele.“ Dalšímu hráči padne na kostce například opět DŮM a řekne větu „Petr si ale zapomněl ve škole klíče a nemohl se dostat domů.“ Hra končí, až vám dojdou nápady.

Tipy na závěr: Při hře můžete kromě fantazie procvičit i paměť. Každý hráč, který je na tahu, musí vždy zopakovat všechny věty vyslovené předchozími hráči. Můžete také vytvořit kostku pro každého hráče a na každou namalovat obrázky z různých tematických oblastí – například ze sportu, přírody, kultury, vědy atd. – u této varianty se také dobře pobavíte.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here