Pamatuješ si nás?

0
1813

Venku začalo pršet, do večeře zbývá chvíle času a vy nevíte co s ním? Pak je tato hra právě pro Vás. Hru by měly hrát alespoň dvě děti, jinak není počet nijak omezen.

Příprava: Připravte si pro každé dítě papír a tužku. Vaším úkolem bude shromáždit nejlépe na stůl nebo na zem, co nejvíce věcí. Kartičku pexesa, provázek, knihu, tužku, špendlík. Výběr věcí je čistě na Vás, nejsou zde žádná pravidla. Ovšem čím více věcí, tím bude hra zajímavější a děti mezi sebou budou moci více hádat a soutěžit.

Tip: Pokud hru plánujete dopředu, projděte si byt a vyberte co nejvíce věcí, které Vás zaujmou. Zajděte si pro větvičku či šišku do lesa, dejte na stůl staré noviny nebo vytáhněte z krabice vánoční ozdobu. Než hra začne je ideální věci něčím zakrýt, aby nikdo neměl výhodu. Nebo stačí na chvíli děti odvolat do jiné místnosti a vše si potají nachystat. A teď už můžeme začít.

Průběh hry: Rozdáme dětem papíry a psací potřeby, na každého stačí jedna. Vezmeme si do ruky stopky (postačí nám bohatě i mobil, v případě, že u sebe nemáme nic s časomírou, můžeme si v duchu počítat čas a dětem ohlásit třeba 15 sekund před koncem, že mají poslední chviličku). Děti přijdou ke stolu (nebo místu), kde se věci nacházejí a během minuty se snaží zapamatovat co nejvíce věcí, které vidí. Po minutě, věci zakryjete nebo se přesunete do jiné místnosti a děti se pokusí napsat na papír všechny věci, které na stole viděli. Dáme jim na to nějaký čas. Kdo jich má nejvíce, ten vyhrál.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here