Prasátko, kvíkni!

0
3705

Ideální hra do hospody, když už jste posilnění alkoholickým mokem

Co budeme ke hře potřebovat: šátek, panáčky s libovolným alkoholem

Pravidla hry: Hru může hrát libovolný počet hráčů (čím víc, tím líp). Podstatou celé hry je uhádnout jméno hráče, který je vyzván vedoucím vepřína k tomu, aby kvíknul.

Podle počtu hráčů vytvořte kruh z židlí. Následně (třeba losem) vyberte z hráčů prvního vedoucího vepřína. Zavažte mu oči a několikrát s ním zatočte. Zbytek hráčů se posadí na židle rozestavěné do kruhu. Hra probíhá tak, že vedoucí vepřína si sedne na klín nějakému hráči a vyzve ho ke kvíknutí větou „prasátko kvíkni!“.

Vyzvaní hráči můžou libovolně měnit intonaci svého hlasu, aby nebyli poznáni. Když vedoucí vepřína uhádne, kdo kvíknul, vymění si s dotyčným hráčem místo a ten se stává novým vedoucím vepřína. Pokud ale vedoucí vepřína neuhádne, musí vypít panáka a pokračuje ve hře sednutím na dalšího hráče. A tak stále dokola, dokud nepozná, kdo kvíknul.

Po každé výměně vedoucího vepřína je dobré prohodit si pozice, aby to dotyčný neměl tak jednoduché. Opět mu zavážete oči, zatočíte s ním a hrajete nové kole. Vítězí ten, kdo má nejmenší počet vypitých panáků.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here