Pašeráci

0
9796

Akční strategická bojovka

Co budeme ke hře potřebovat: les nebo jiný kopcovitý terén, „zboží“ určené k pašování, barevné vlaječky na vytyčení území

Ve hře proti sobě stojí dva týmy – pašeráci a celníci. Úkolem pašeráků je vyzrát na tým celníků a úspěšně propašovat zboží ke svému překupníkovi. Zbožím může být cokoliv – papírové kartičky, bonbony, kameny – záleží jen na vaší fantazii. Pašeráci musí zboží propašovat přes území střežené partou celníků. Celníci se budou snažit pašeráky polapit a znemožnit jim předat zboží překupníkovi. Vítězem hry je ta strana, která má po uplynutí časového limitu více zboží (ať už zabaveného nebo propašovaného).

Herní plocha: Pašeráky můžete hrát v lese, ve městě nebo kdekoliv jinde. Velikost herního území závisí na počtu hráčů. Před začátkem hry se hráči rozdělí na 2 týmy. I herní území rozdělíme na několik částí. Přibližně ve středu vytyčíme centrální oblast, ve které se bude pohybovat překupník a čekat na pašované zboží. Do této oblasti můžou vstoupit jen pašeráci, celníci sem nesmí vstoupit. Kolem centrální oblasti vznikne celní pásmo. Pouze v tomto pásmu se smí pohybovat celníci a chytat v něm pašeráky. Pašeráci se v celním pásmu mohou pohybovat jen s pašovaným zbožím nebo s rukama nad hlavou po návratu z neúspěšné akce. Za celním územím vyznačíme divočinu. V divočině si pašeráci zbudují základnu s pašovaným zbožím. Její umístění musí být strategické – nesmí ji objevit celníci a nesmí to z ní být daleko k překupníkovi. Čím hlouběji do divočiny, tím více toho pašeráci naběhají.

Pravidla hry: Celník chytí pašeráka tak, že se jej dotkne a zabaví mu pašovaný předmět. Pašerák ho musí odevzdat a s prázdnou se vrací zpět do divočiny, aby svůj pokus znovu zopakoval. Pašeráci mohou celníkům ztížit hledání zboží tím, že jej ukryjí někde u sebe. Je zakázáno zboží uschovat na intimních místech. I když celník vždy pašovaný předmět najde, pašerák tím může zabavit celníka a umožnit dalším spoluhráčům propašovat předmět k překupníkovi. Po vypršení časového limitu hra končí. Pašeráci spočítají úspěšně propašované předměty, celníci úspěšně zabavené předměty a kdo jich má více, ten je vítězem. Na závěr si můžete podat ruce a je definitivně dobojováno.

Tipy na závěr: Z Pašeráků jde udělat i noční bojovka. Celníci v této variantě chytí pašeráka vyslovením jeho jména nebo na něj posvítí baterkou.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here