Pohádka a vypravěč

0
1775

Většinou se hosté na svatbě alespoň z větší části znají, není tedy nouze o konverzaci a historky. Ale co když se s dotyčnými neznáte a všichni po sobě jen tak nenápadně pokukujete? V této chvíli je ideální hra Pohádka a vypravěč. Atmosféra se uvolní a vy se pobavíte a poznáte zároveň.

Jak hra probíhá?
Vyberte jednoho z vás, který se stane vypravěčem. Určíte si pohádku. Buď se můžete domluvit kterou (v tomto případě je lepší ji mít vytištěnou předem) nebo si napíše každý z vás název jedné pohádky na kousek papíru, všechny je dáte do misky, talířku a promícháte. Čí pohádka se vylosuje, ten se stává vypravěčem.

Hra začíná:
Každý z vás dostane nějakou roli. Na příkladu pohádce o Popelce. Někdo bude Popelka, zlá macecha, nevlastní sestra, kmotřička víla, kočár, princ atd. V případě, že je vás více si někteří vypravěči vymýšlí i takové postavy jako je přední kolo kočáru, zadní, pravé i levé, hra se stává o to více zábavnou. Role a postavy již máte rozdělené. Při hře všichni sedíte, je ideální sedět blíže sebe, aby všichni slyšeli, ale měli také i dost místa, aby mohli ze židle vstávat. Vypravěč začne s pohádkou a kdykoli se slovem zmíní o vaší postavě, musíte se co nejrychleji postavit. Pokud „zaspíte“, nevstane a dál sedíte, čeká vás trest v podobě skleničky alkoholu, kterou máte za úkol vypít. A hra pokračuje dále. Nenechte se však zmýlit, že nemůžete zaspat i podruhé. Sklenička se Vám dolévá.

Ačkoli jsem byla u této hry pouhým divákem, neskutečně jsem se bavila. Bylo to milé i vtipné zároveň. Ne každý bude s touto verzí s pitím souhlasit, jsou zde však různé alternativy. Pokud budete chtít na svatbě zabavit děti, budete s nimi hrát stejnou pohádku, ale místo pití bude za trest například jeden dřep. Nápadů, jak tuto hru zpestřit je opravdu spousta. Doufám, že se Vám hra zalíbí a užijete si ji stejně jako já. Přeji příjemnou zábavu.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here