Tanková bitva

0
5834

Desková hra na tábory nebo dětské oslavy, která potěší i dospěláky

Je sice nepatrně náročnější na přípravu, ale zaručeně pobaví děti i dospělé. Stačí klasickými gumičkami střílet na soupeřovy tanky a dobýt území nepřítele.

Co budeme ke hře potřebovat: herní plán vlastní výroby, tank v podobě krabičky od sirek, 1 sirku, hrací kostku, gumičky na střílení.

Než začneme hrát: Nejdřív si musíte vytvořit hrací plán. Poslouží vám papír velkého formátu, na který nakreslíte šachovnici. Políčko by mělo mít minimálně rozměr 4×4 cm, aby se do něj vešel tank vyrobený z krabičky od sirek. Žádnému tanku nesmí chybět hlaveň – jednoduše vystrčte jednu sirku ven z krabičky a dělo je hotové.

Pravidla hry: U této hry je velmi důležité nastavit pravidla hned od začátku. Stanovte si, kolikrát musíte zasáhnout soupeřovy tanky, abyste je vyřadily ze hry – například každý tank musí být trefen třikrát.

Cílem hry je kromě eliminace soupeřových tanků také dobytí jejich základny. Na hracím plánu vyznačte nějakou barvou území (1 nebo 2 řady polí), které budou základnami soupeřících družstev. Dohodněte se, kolik svých tanků musíte dostat na soupeřovu základnu, abyste ji obsadili – záleží to samozřejmě na počtu hráčů v každém družstvu.

Jakmile se domluvíte na těchto věcech, můžete začít hrát. Rozdělte se na dva týmy (3-4 hráči) a rozestavte své tanky na políčka na vaší základně. Družstva se ve střelbě na tanky střídají – jedno kolo tým A, další kolo tým B.

Tah každého hráče se skládá z hodu kostkou a střelby na soupeřův tank. Hráči jednotlivých týmů nejdříve hodí kostkou – podle číslovky, která na ní padne, se posunou na hracím plánu. Tanky se můžou pohybovat ve všech směrech, střelba gumičkou na soupeřovy tanky ale musí být pouze tím směrem, kam míří hlaveň tanku – takže když se posunete s tankem o tři pole doleva, můžete střílet jen doleva. Gumičkami střílíte klasicky přes palec. Není podmínkou, abyste stříleli každý tah, pokud nevidíte reálnou šanci na zásah soupeřova tanku.
Jakmile všichni hráči týmu A odehrají své tahy, je na řadě tým B. Taktizujte, v rámci týmu si pomáhejte. Strategie je v této hře také důležitá. Hra končí, když jeden z týmů obsadí svými tanky soupeřovu základnu.

Tip na závěr: Pokud chcete mít hru ještě zajímavější, rozestavte na hrací plochy různé překážky – například knihy jako „skaliska.“ Střelba i pohyb v prostoru tak bude o něco ztížen.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here